Gorce 2019

maj 2019.

Chyba nigdzie w Gorcach nie ma tak urzekających panoram na Beskid Wyspowy jak z polany szczytowej na Kopie (1032 npm ). Stąd był pomysł, żeby je sobie przypomnieć.Trasa wiodła czarnym szlakiem z Lubomierza przez polanę Jastrzębie, Kudłoń (1276 npm ), polany Pustak i Figurki na Kopę, skąd zeszliśmy do Koniny. Pierwszy postój wypadł na polanie Jastrzębie, skąd również są ładne panoramy na Beskid Wyspowy:

Mieliśmy posiedzieć trochę na Pustaku, niestety pogoda zaczęła się psuć. Schodziliśmy przez Figurki już w deszczu. Po pół godzinie okazało się, że mamy szczęście. Burza która była już blisko, oddaliła się. Przestało padać, a kiedy dotarliśmy na Kopę świeciło słońce. Burzowe niebo rozświetlone słońcem a poniżej rozległa panorama tworzyły urzekający krajobraz. Na zdjęciach panoramy z Kopy na Beskid Wyspowy:

Nie chciało się wracać, ale czekała nas jeszcze droga do domu - do Krynicy. I tak, wdzięczni dobrym bogom tych gór za ładną pogodę, w dobrych nastrojach zeszliśmy do Koniny gdzie czekał nasz bus.

 


        
       
       

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Script logo